EN  LT
  KONKURSO JAM'AI

KONCERTŲ SALĖ

KONKURSO VIEŠBUTIS

BILIETAI

TARPTAUTINIAI PARTNERIAI

KONKURSO PARTNERIAI

Turkijos ambasada Vilniuje

KONKURSO VAIZDAS

"JAZZ VOICES 2010" DVD

Tarp "Jazz Voices" konkursantų - net 5 klaipėdiečiai

 

Šeštadienį vakarop Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Mokomasis teatras prisipildys svaiginančių muzikos garsų. Prasidės XII tarptautinio džiazo vokalistų konkurso "Jazz Voices" nacionalinė atranka, truksianti dvi dienas. Bilietų kaina simbolinė - 10 Lt, jie parduodami prieš pat koncertą. Pats tarptautinis konkursas "Jazz Voices" Klaipėdoje vyks kitų metų balandžio 10-13 d. 

Šiemet norą dalyvauti atrankoje pareiškė 12 dalyvių iš visos Lietuvos. Paprastai šalies aukštosios mokyklos, turinčios džiazo programas, deleguoja savo studentus, juos siunčia mokytojai, privačiai dirbantys su jaunaisiais talentais. Ribojamas tik vokalistų amžius - nuo 18 iki 35 metų.

Autoritetinga komisija, kurios pirmininkas - dainininkas, kompozitorius, pedagogas Steponas Januška, šeštadienį pusfinalio metu atrinks galbūt 8 dalyvius, kurie sekmadienį jau atliks kitus programinius kūrinius finale ir lauks komisijos verdikto. Pasak S. Januškos, nebūtinai į XII konkursą bus siunčiami visi 4 dalyviai, kaip planuojama, jų gali būti ir mažiau, jeigu neatsirastų vertų ir galinčių atstovauti Lietuvai tokio lygio tarptautiniame konkurse.

Atrankos į konkursą išvakarėse VE.lt kalbino S. Janušką.

 

Ko tikitės iš atrankos?

 

Iš ilgametės patirties žinau, jog beprasmiška spėlioti, nes kai tik atlikėjas užlipa į sceną, labai dažnai būna netikėtų dalykų. Daugelis atlikėjų žino apie mūsų konkurso lygį, tad kokių nors avantiūristų, kurie tikėtųsi kaip kokiame nors televizijos šou sužavėti vien tik savo apranga, nepasitaiko. Visi supranta, kad šiame konkurse pirmoje vietoje yra balsas, profesionalus pasirengimas, tad atsitiktinių žmonių nebūna. Man labai džiugu, kad iš tų 12 dalyvių net penki yra klaipėdiečiai, t. y. beveik visi buvę Klaipėdos universiteto studentai, tęsiantys studijas arba Kaune, arba Vilniuje. Smagu, kad mes esame prisidėję prie jų profesinės karjeros.

 

Kodėl šiemet dalyvių skaičius atrankoje šiek tiek mažesnis nei ankstesniais metais?

 

Ankstesniais metais jų būdavo 16-17. Kadangi mes vienerius metus darėme pertrauką, šiemet konkurso neorganizavome, galbūt todėl mažiau paraiškų. Nors kita vertus, galbūt todėl, kad keičiasi karta. Klaipėdos universitete yra užtektinai pirmakursių, tačiau jie dar nėra pasirengę dalyvauti tokio lygio konkursuose. Iš paties KU šiemet dalyvauja tik viena dalyvė, IV kurso studentė. Manau, kad po metų kitų dalyvių skaičius vėl bus didesnis. Šiemet tiesiog tokie metai, kad nėra daug galinčių dalyvauti.

 

Ar jums pačiam tokie konkursai - šventė, ar varginantis darbas siekiant atrinkti geriausius?

 

Kadangi šį konkursą pats sugalvojau ir jį organizuoju jau daugelį metų, akivaizdu, kad per prievartą negalėčiau daryti tokio darbo. Man nepaprastai smagu matyti scenoje jaunus talentus. Džiugu, kad galiu jiems suteikti šansą parodyti, ką jie sugeba, galimybę susipažinti vieniems su kitais, pasimokyti vieni iš kitų. Galų gale ir publika gali pamatyti jaunuosius talentus tokioje rimtoje scenoje. Klausytojų į mūsų koncertus susirenka nemažai. Norisi, kad žmonės, kurie domisi aukštos klasės muzika, galėtų šiek tiek pabėgti nuo pačio pigiausio popso ir pamatyti, kad Lietuva tikrai turi nuostabių talentų. Gaila, kad jiems kol kas nėra vietos televizijoje. Kai pamatai, kokių talentų turi mūsų šalis, žinokite, apima ir džiaugsmas, ir pasididžiavimas.

Dalia BIKAUSKAITĖ, VE.lt

Paieška

RĖMĖJAI

INFORMACINIAI RĖMĖJAI