EN  LT
  KONKURSO JAM'AI

KONCERTŲ SALĖ

KONKURSO VIEŠBUTIS

BILIETAI

TARPTAUTINIAI PARTNERIAI

KONKURSO PARTNERIAI

Turkijos ambasada Vilniuje

KONKURSO VAIZDAS

"JAZZ VOICES 2010" DVD

XI „Jazz Voices“ konkurso finalininkų – daugiau nei planuota

 

Balandžio 13 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje vykusio XI tarptautinio džiazo vokalistų konkurso „Jazz Voices“ pusfinalio metu kompetentinga komisija iš 17-os dainininkų išrinko devynis, kurių sekmadienį laukia pasirodymas finale. Didysis konkurso prizas – 2 000 eurų, tačiau perspektyviems atlikėjams ne ką mažiau svarbus kolegų profesionalų pripažinimas ir kvietimai pasirodyti džiazo renginiuose Lietuvoje bei kitose šalyse.

17-a dainininkų iš 13-os šalių, tarp jų – ir keturios lietuvės, teisę atstovauti šaliai „Jazz Voices“ scenoje iškovojusios nacionaliniame ture, pusfinalyje atliko po dvi dainas. Privalomosios programos hitu tapo Haroldo Arleno ir E. Y. Harburgo baladė „Over The Rainbow“, išgarsinta amerikiečių filmo „Ozo šalies burtininkas“ ir ją sudainavusios aktorės Džudės Garland (Judy Garland) – atlikti šį kūrinį pasirinko apie pusę visų dalyvių.

Tiesa, kaip pastebėjo konkurso organizatorius ir vertinimo komisijos pirmininkas Steponas Januška, tai nė kiek nenuvargino klausytojų – talentingų atlikėjų savitai interpretuota daina kiekvieną kartą skambėjo naujai ir netikėtai. Dalyviams talkino konkurso muzikantų grupė: Arnoldas Jankūnas (fortepijonas), Algis Kilis (saksofonas), Vytis Nivinskas (kontrabosas) ir Darius Rudis (mušamieji),

Komisijai, kurios sudėtyje šiemet yra 11-a džiazo žinovų ir propaguotojų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos bei Turkijos, teko nelengva užduotis išrinkti geriausius iš keliolikos profesionalų. Šiuosyk kelialapius į finalą gavo daugiau dainininkų, nei buvo planuota: Lela Kaplovitz ir Danielis Čačija (Daniel Cacija) iš Kroatijos, Džeida Koibasijoglu (Ceyda Koybasioglu) iš Turkijos, Elena Mindru iš Rumunijos, Evilena Protektore iš Latvijos, Suzana Veldi (Susanna Veldi) iš Estijos bei trys Lietuvos atstovės Laura Budreckytė, Veronika Čičinskaitė ir Gina Kazlauskaitė. Įprastai finale dalyvaudavo aštuoni atlikėjai.

„Jazz Voices“ nugalėtojai paaiškės sekmadienį 16 val. Klaipėdos koncertų salėje startuosiančiame konkurso finale. Kiekvienas dalyvis turės atlikti po tris specialiai šiam turui surepetuotus kūrinius: du iš privalomosios programos ir vieną laisvai pasirinktą.

Rimanto Ulevičiaus labdaros ir paramos fondo įsteigtame „Jazz Voices“ konkurso priziniame fonde – 7 000 eurų. Be didžiojo ir trijų pagrindinių vietų prizų, skiriami apdovanojimai už geriausią laisvąją programą bei geriausią improvizaciją bei publikos simpatijų prizas.

Konkursas „Jazz Voices“ jau antrus metus iš eilės rengiamas kaip to paties pavadinimo festivalio, sunkiai sutelpančio į keturių dienų rėmus, dalis: šiomis dienomis Klaipėdos koncertų salėje bei džiazo klube „Kurpiai“ rengiami ir į uostamiestį suvažiavusių džiazo atlikėjų koncertai.

Šeštadienio vakarą, 20 val., koncertų salėje vyks praėjusių metų „Jazz Voices“ nugalėtojo Lenkijos atstovo Voicecho Myrčeko (Wojciech Myrczek) ir jo grupės koncertas, o 22 val. „Kurpiuose“ – konkurso komisijos nario, žinomo gitaristo Eugenijaus Jonavičiaus pasirodymas ir jam session. Sekmadienį, pasibaigus finalui, džiazo klube vyks tradicinis konkurso finalininkų koncertas su vakaro svečiais, uostamiesčio grupe „Soft&Easy“.

 

Apie „Jazz Voices“

 

Tarptautinis džiazo vokalistų konkursas „Jazz Voices“ Klaipėdoje rengiamas nuo 2002 metų. 2004 metais konkursas tapo respublikinis, po metų – tarptautinis. 2010 metais konkurso programą pirmąkart papildė vokalinio džiazo koncertai „Kurpių“ džiazo klube. 2011 metais X „Jazz Voices“ konkurse buvo įvesta nacionalinė atranka, vykstanti rudenį, o renginys iš Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Mokomojo teatro salės perkeltas į naują vietą – Klaipėdos koncertų salę. Skaičiuojant nuo pirmojo konkurso, „Jazz Voices“ scenoje jėgas išmėgino arti 200 dainininkų iš 18-os šalių. Atkakliausios konkurso dalyvės yra Kristina Svolkinaitė (4 kartai; 2008 metais pelnė didįjį prizą), Baiba Skurstene (3 kartai; 2007 metais pelnė didįjį prizą); Kristina Jatautaitė (3 kartai; 2004 metais pelnė didįjį prizą).

„Jazz Voices“ organizatorių informacija

 

Asmuo kontaktams:

Steponas Januška

Tarptautinio džiazo vokalistų festivalio „Jazz Voices“ organizatorius

„Jazz Voices“ konkurso vertinimo komisijos pirmininkas

KU MF Džiazo muzikos katedros docentas

Mob. tel. 8 698 20715

El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Paieška

RĖMĖJAI

INFORMACINIAI RĖMĖJAI