EN  LT
  KONKURSO JAM'AI

KONCERTŲ SALĖ

KONKURSO VIEŠBUTIS

BILIETAI

TARPTAUTINIAI PARTNERIAI

KONKURSO PARTNERIAI

Turkijos ambasada Vilniuje

KONKURSO VAIZDAS

"JAZZ VOICES 2010" DVD

Žengtas pirmasis žingsnis link Tarptautinio džiazo vokalistų konkurso „Jazz voices 2011“

 

Vėlų sekmadienio vakarą „Kurpių“ džiazo klube  baigėsi konkurso „Jazz voices“ Nacionalinės atrankos renginiai. Pirmiausia buvo paskelbta Lietuvos rinktinės sudėtis. Taigi „Jazz voices“ pusfinalyje su kitų šalių džiazo vokalistais jėgas išbandys Edita Bodrovaitė (Klaipėda),Veronika Čičinskaitė(Vilnius), Eglė Gerasimovaitė (Kaunas), Vilija Matačiūnaitė (Vilnius) ir Jekaterina Gončarenko (Klaipėda) kaip rezervas.

Finalistų koncertas vyko aidint publikos ovacijoms. Vakaro programoje sužibėjo konkurso svečiai - Deivido Kontrimo kvartetas „Jazzvision“. Jis visus sužavėjo ir nustebino labai aukštu muzikavimo lygiu bei ugninga programa. Jiems belieka palinkėti kuo greičiau išsileisti savo CD ir dažniau koncertuoti publikai.

Vakar vykęs Nacionalinės atrankos turas KU Mokomojo teatro scenoje nuteikė optimistiškai. Dalyviai tryško energija, demonstravo išraiškingus artistinius sugebėjimus ir stebino kompozicijų sudėtingumu. Iš 8 finalistų atrinkti geriausius nebuvo lengva. Tačiau džiugina tai, kad Lietuvoje vis atsiranda tikrų talentų, kurie pasuka sudėtingu džiazo muzikos keliu.

Visų džiazo mylėtojų vardu sveikiname atrinktuosius ir linkime kibti į namų darbus. Atlikti teks labai daug. Vienas iš svarbiausių uždavinių - teisingai pasirinkti programą ir ne tiek stebinti orkestruotės sudėtingumu, kiek stengtis parodyti visą savo balso grožį ir atskleisti vokalinio džiazo subtilybes. Visa jėga ir dėmesys turi būti kreipiami į balsą. Be abejo, visi Lietuvos klausytojai būtų labai pamaloninti, jei būsimieji konkurso dalyviai surengtų vieną kitą koncertą „Kurpiuose“ ar kitame džiazo klube. Būtinai reikia kaupti koncertinę praktiką ir priprasti prie scenos.

Visi konkurso dalyviai ir organizatoriai labai dėkoja akomponuojančiai grupei. Arnoldas Jankūnas, Algis Kilis, Vytis Nivinskas ir Darius Rudis atliko tikrai titanišką darbą ir suteikė malonumo klausytojams savo grojimu.

Ši Nacionalinė atranka - pirmas bandymas „Jazz voices“ konkurse suaktyvinti Lietuvos džiazo vokalistus, kad jie lavintų savo įgūdžius ir balsą ištisus metus ir nuolat didintų savo meistriškumą. Norint pasiekti gerų, įtikinamų rezultatų, tai - būtina sąlyga. Užsienio vokalistai demonstruoja aukštą lygį tik dėl to, kad dainavimas - jų kasdienė duona. Akivaizdu, kad veikia sistema, paremta visapusišku kasdieniu balso lavinimu bei programos tobulinimu.

Lietuvaičiams turint akivaizdų talentą belieka tik pajungti jį rimtų tikslų siekimui.

„Jazz voices“ Nacionalinę atranką galime pavadinti tiesiog spontanišku renginiu, nes idėja gimė pavasarį praėjusio konkurso metu. Tada jau buvo pavėluota į visus skelbiamus rėmimo konkursus (jie dažniausiai skelbiami metų pabaigoje). Tad mus išgelbėjo ir pagelbėjo ištikimi rėmėjai ir džiazo muzikos mylėtojai, kuriems norime ištarti didelį „Ačiū“:

Viešbučiams „Old port hotel“, “Navalis“, “Vecekrug“,  „Euterpė“. Kavinei „Klaipėda“, džiazo klubui „Kurpiai“, AB „Nafta“, AB „Klaipėdos vanduo“, UAB „Norlander zeelandia“,

UAB „Steritema“.

Atskira padėka - R.Ulevičiaus labdaros ir paramos fondui, kuris įsteigė „Jazz voices“ prizinį fondą.

Konkurso partneris – „Klaipėdos valstybinis jūrų uostas“.

Labai dėkojame Klaipėdos Universiteto Menų fakultetui, kuriame ir vyko konkursas.

Mūsų tradiciniai informaciniai rėmėjai - dienraštis “Vakarų ekspresas” ir „Balticum TV“.

Jau nuo praėjusio konkurso užsimezgė įdomūs ryšiai su video kompanija „RGB pictures“. Jie kaupia medžiagą iš konkurso, kuri tikrai turėtų pasirodyti DVD formate.

Kasmet mums labai padeda ir savo kūrybines idėjas dovanoja dizainerė Jūratė Bizauskienė  „Marten‘s studio“.

Fotografas Algis Kubaitis jau tapo konkurso atpažinimo veidu.

Ačiū UAB „Vertimų projektai“. Jie jau kibo į darbą versti informaciją užsieniečiams.

Įgarsinimą dovanoja grupė „Studija“. Virginijus Pažemeckas - tikras specialistas įgarsinant pačius įnoringiausius vokalinio džiazo balsus.

Scenografiją kuria ir vis papildo naujomis detalėmis  Aina ir Kęstas Janulioniai.

Šį kartą mums labai svariai įgarsinimo aparatūra pagelbėjo Linas Švirinas (Studija „Grock“).

Na o mūsų tinklapis www.jazzvoices.lt operatyviai veikia Manto Remesos dėka. Tai pagrindinis mūsų langas į pasaulį.

Dėkojame šauniai pagalbininkų komandai. Patirtis dalyvaujant tokio renginio organizaciniame darbe jums bus labai gera mokykla.

Tikime, kad Nacionalinė atranka susiformuos į naują tradiciją, tad kiekvieną rudenį turėsime džiazo vokalistų apžiūrą ir lauksime naujų talentų. Matyt, šiems metams pritrūko ryžto ir išankstinio pasiruošimo, nes dalyvių skaičius galėjo būti didesnis. Juo labiau, kad tikrai žinome vokalistus, kurie verti pasirodyti „Jazz voices“ scenoje. Mūsų pasiūlymas – planuokite savo darbus ir programas metams į priekį ir tada atvykimas į bet kokį konkursą bus tik įprastas savo jėgų pasitikrinimas ir nauja patirtis. O pasaulinėje praktikoje dalyvavimas konkursuose yra laikomas labai svarbiu savo karjeros, biografijos ir artistinės istorijos įvykiu.

Šiek tiek nuvylė publika. Ne todėl, kad ji buvo neaktyvi, tiesiog ji buvo negausi. Žinant, kiek yra besidominčių, studijuojančių, mokančių kitus, pagaliau, palaikančių žiūrovų skaičius buvo tiesiog kuklus. Pavasarį keliamės į naujas erdves - Klaipėdos koncertų salę. Tikrai norėtųsi, kad ji būtų pilna. Tad jau nuo dabar reikia visiems skelbti apie „Jazz voices“ konkursą - tikrai svarbų mūsų kultūrai, džiazo bei akademinei visuomenei na ir visiems geros muzikos mylėtojams, renginį.

Jei pasaulis atranda Klaipėdą kaip džiazo ir muzikinės kultūros miestą, tai ir mes visi turime tapti tos kultūros dalimi. Rezervuokite sau laiką, pasiimkite atostogas, nusiteikite geram koncertui po sunkios darbo dienos ir mes visų laukiame 2011 m kovo 31 - balandžio 3 dienomis „Jazz voices“ renginiuose.

Dar kartą linkime išrinktiems atstovams sėkmės pasiruošime ir iki pasimatymo „Jazz voices 2011“.

Stepas Januška

Paieška

RĖMĖJAI

INFORMACINIAI RĖMĖJAI