EN  LT
  KONKURSO JAM'AI

KONCERTŲ SALĖ

KONKURSO VIEŠBUTIS

BILIETAI

TARPTAUTINIAI PARTNERIAI

KONKURSO PARTNERIAI

Turkijos ambasada Vilniuje

KONKURSO VAIZDAS

"JAZZ VOICES 2010" DVD

IX-asis tarptautinis džiazo vokalistų konkursas „Jazz voices 2010“ baigėsi

Šiais metais konkursas vyko balandžio 7-10 dienomis Klaipėdoje.“Jazz voices“ konkursą organizavo KU džiazo muzikos katedra ir VšĮ Baltijos renginiai.

Konkurse dalyvavo 11  dalyvių iš Lietuvos.14 dalyvių atstovavo tokias šalis : JAV, Japoniją, Angliją, Portugaliją, Turkiją, Kroatiją, Vengriją, Suomiją, Lenkiją, Austriją, Latviją, Estiją, Rusiją bei Gruziją. Per visą „Jazz voices“ istoriją tai buvo pats prestižiškiausias konkursas pritraukęs tiek daug dalyvių iš kitų pasaulio šalių.

Reikia priminti, kad pagal konkurso nuostatus užsienio šalį atstovauja tik vienas dalyvis. Lietuviams kaip šeimininkams daroma išimtis. Iš kitų užsienio šalių pirminiame etape buvo pateikta net 75 paraiškos, po kelias iš vienos šalies. Tad teko nelengva užduotis atrinkti tik vieną atstovą šaliai.

Konkursas buvo suskirstytas į tris turus. Pirmajame (Nacionaliniame) varžėsi tik Lietuvos atstovai. Deja, dėl įvairių priežasčių, atvyko tik pusė potencialių dalyvių. Palinkėjimas būsimiems dalyviams, kad ruoštųsi iš anksto ir labai rimtai, nes privalome garbingai atstovauti Lietuvą. O gerų balsų ir talentingų džiazo vokalistų tikrai Lietuva turi.

Į antrąjį turą buvo atrinkti 4 dalyviai; Edita Bodrovaitė, Viktorija Pilatovič, Dovilė Baublytė ir Simona Smirnova.

Antrajame ture dalyvavo 14 dalyvių iš užsienio šalių ir 4 atstovaujantys Lietuvą.

Į finalą atrinkti 8 dalyviai tarp kurių pateko ir klaipėdietė Edita Bodrovaitė.

Finaliniame ture dalyviams reikėjo atlikti po 3 kūrinius. Du iš privalomo kūrinių sąrašo ir vieną laisvai pasirinktą. Komisijai teko nelengva užduotis, nes dalyviai buvo labai gerai pasiruošę ir demonstravo labai aukštą atlikimo lygį. Beje, išaiškėjo tendencija, kad Lietuvą atstovauja studentija, o pasaulio šalis jau profesionalai dainininkai. Galima sakyti dvi skirtingos lygos. Bet tai įrodo užsienio šalių džiazo vokalistų ryžtą siekti sėkmės ir pripažinimo savo profesijoje.“Jazz voices“ konkurso apdovanojimas tampa prestižiniu ir kiekvieno vokalisto biografijoje užima garbingą vietą. Lietuvos džiazo dainininkams reikia suprasti. Kad studijų baigimas, tai tik kelio pradžia. Kitais metais tikrai raginsime pateikti paraiškas tuos vokalistus ,kurie jau kuria solinę karjerą. Laukia džiazo vokalistų Olimpinės žaidynės.

Finaliniame ture tarptautinę komisiją sudarė net 13 narių:

Toivo Unt – Estija, kontrabosininkas, džiazo festivalio „Nomme“ organizatorius

Jaanika Ventsel – Estija, vokalistė,džiazo vokalistų konkurso „Nomme“ organizatorė

Maris Briežkalns – Latvija, būgnininkas, džiazo vokalistų konkurso „Sony jazz stage“ prodiuseris ir džiazo festivalio „Rigas ritmi“ organizatorius

Anne Czichowsky – Vokietija, vokalistė, vokalo mokytoja

Grzegorz Karnas – Lenkija, vokalistas, vokalo mokytojas

Matti Laipio – Suomija, žurnalistas, Suomijos džiazo muzikos federacijos ilgametis prezidentas

Saulius Šiaučiulis –KU MF  Džiazo muzikos katedros docentas

Artūras Novikas- vokalo studijos “Jazz land “ vadovas

Skirmantas Sasnauskas – Vilniaus Muzikos ir Teatro akademijos docentas

Zigmas Vileikis- Birštono Džiazo Festivalio Prodiuseris

Jonas Jučas- Kauno džiazo festivalio meno vadovas

Komisijos pirmininkas:

Steponas Januška –dainininkas, KU MF  Džiazo  muzikos katedros lektorius

Visi dalyviai bei komisijos nariai vieningai sutarė, kad šių metų konkursas buvo stipriausias iš visų buvusių prieš tai. Konkursantų pasiruošimo lygis labai aukštas. Privalomoji programa buvo atliekama kūrybingai. Buvo daug įdomių aranžuočių. Kaip ir kas metai tarp konkursantų buvo keletas populiarių temų - Honeysuckle rose,Lover man, Route 66.

Paskelbus nugalėtojus bei įteikus apdovanojimus balandžio 10 dieną pilnutėlėje džiazo klubo „Kurpiai“ scenoje visi finalininkai atliko po vieną dainą. Vakaras baigėsi  grupės „Jazzway“ ir visų dalyvių audringu „jam session“.

„Jazz voices“ konkursas po truputį tampa vokalinio džiazo festivaliu. Tai įrodo turininga ir pritraukianti pilnutėlę džiazo klubo „Kurpai“ salę programa vykusi visas konkurso dienas. Buvo laikomasi tradicijos koncertuoti kviesti buvusius „Jazz voices“ laureatus.

Šiais metais tai buvo Kristina Jatautaitė – Grand prix 2004;Daiva Starinskaitė – Grand prix 2005; Raimonda Vaičiūtė – Sony jazz stage Grand prix 2008;

Žinoma, šaukštą deguto sugebėjo įmesti grupė „In culto“, kurie apie savo neatvykimą pranešė likus tik valandai iki pasirodymo. Matyt, patekimas į „Eurovizijos“ konkursą taip užkaitino jų galvas, kad apie pasirodymą „Kurpiuose“ visai pamiršo. Nesolidu.

Laimėtojai ir prizai:

Grand prix – Sarah Ellen Hughes /Anglija – diplomas ir piniginis prizas 2000 EUR;

personalinis kvietimas kitais metais atlikti programą „Jazz voices 2011“ bei koncertas Klaipėdos Pilies džiazo festivalyje;

Prizas- UAB „Muzikos faktorius“ mikrofonas „Beyer dynamic“

1 vieta –Liela Avila /JAV - diplomas ir pinigine premija 1000 EUR

2 vieta – Maria Joao Mendes /Portugalija - diplomas ir piniginė premija 700 EUR ;

3 vieta – Anna Buturlina /Rusija - diplomas ir piniginė premija 500 EUR , kurią įsteigė kompanija „Indorama“;

Specialus prizas 300 EUR už geriausiai atliktą laisvąją programą –

Maria Joao Mendes / Portugalija

Specialus prizas 300 EUR už geriausią improvizaciją –

Susanna Wahl / Suomija

Žiūrovų prizas. Audiopaslaugų įmonės „Tamsta“ įsteigtas prizas - gitara

- Editai Bodrovaitei

Taip pat papildomas prizas, kurį įsteigė sporto centras „Fitnesas“ – geriausiai pasirodžiusiai klaipėdietei – pusės metų abonimentas sporto klube „Fitnesas“

Akomponuojanti grupė:

Arnoldas Jankūnas- piano;

Vytis Nivinskas – kontrabosas

Edmundas Federavičius – drums;

Algis Kilis – sax;

Konkurse buvo laikomasi tokių vertinimo kriterijų:

1.Stilius- ar atitinka stilių; kaip valdo džiazinę stilistiką ir štrichus; ritmika;

2.Improvizacija- dermė; melodika; vystymas; forma;

3.Balso valdymo technika- scat skiemenys; štrichai; papildoma balso valdymo technika;diapazonas;

4.Intonacija

5.Artistiškumas

IX-asis Tarptautinis džiazo vokalistų konkursas „Jazz voices 2010“ labai aukštai iškėlė kokybės kartelę. Kiti metai konkursui bus jubiliejiniai. Laukia X-asis „Jazz voices“. Tikimės surengti vokalinio džiazo šventę vertą jubiliejaus. Jau aišku,kad ateinantis konkursas atneš naujovių nuostatuose, kurios leis pagerinti kokybę bei dar labiau sudominti dalyvius ir žiūrovus.

Akivaizdu, kad jauki ir miela Klaipėdos Universiteto mokomojo teatro salė nebegali sutalpinti visų norinčių pamatyti konkursą, tad kitais metais teks paieškoti erdvesnės salės. Konkursas išaugo iš savo marškinėlių.

Sekančio konkurso data ir nuostatai bus paskelbti jau artimiausiu metu.

Iki pasimatymo „Jazz voices 2011“

Steponas Januška

Paieška

RĖMĖJAI

INFORMACINIAI RĖMĖJAI